KAPITOLY Z ETNOMUZIKOLOGIE I
středa 12:30 – 14:00, místnost 404
mail: vit.zdralek@ff.cuni.cz

>> sylabus kurzu

První část „Kapitol z etnomuzikologie“ se věnuje teoretickým a metodologickým otázkám etnomuzikologického studia v historické perspektivě. Při snaze o zachování historické chronologie budou postupně představeny hlavní směry etnomuzikologického bádání od jeho ustavení jako vědy na konci 19. století až po současnost. Vzhledem k povaze tématu je kurz postaven na pravidelné četbě literatury (hlavně v angličtině), referování o ní a následných diskusích.

Upozornění pro zapisující se studenty

Seminář volně navazuje na „Úvod do etnomuzikologie“. Pokud student zatím „Úvod do etnomuzikologie“ neabsolvoval, měl by navštěvovat oba předměty aspoň paralelně. Chodit na „Kapitoly z etnomuzikologie“ bez předchozího nebo současného navštěvování „Úvodu do etnomuzikologie“ se nedoporučuje.